Výcvik

Se štěňátkovským výcvikem jsme začali prakticky hned po příchodu domů.

Od čtyř měsíců pravidelně chodíme na agility, které Bigi moc baví, určitě tam chodí ráda, máme za sebou pár neoficiálních závodů s celkem hezkými výsledky, ale rozhodně z ní žádná mistryně světa nebude - na to je moc rozvážná. Anebo třeba mě jednou překvapí, kdo ví?   :-)


Dále trénujeme poslušnost. Na vlašimském cvičáku jsme prošli kurz základní poslušnosti a nyní si cvičím s Bigi sama a jen občas jdu na cvičák, aby tam na nás koukli odborným okem, poradili a upozornili na chyby.

Co se týká výcviku, tak Bigi je velice učenlivá, má chuť do práce, jen jako malá byla hodně nesoustředěná, pořád musela sledovat, kde co lítá, ale s věkem se to určitě zlepšuje.

Cvičíme metodou shaping a pomocí klikru. 

https://www.hafici.cz/clanky/vychova-a-vycvik-psa-2/trenink-psa-hrou-shaping-13879/

Na podzim 2015 Bigi úspěšně složila dvě základní zkoušky - v Pelhřimově ZOP podle KJ Brno a v Havlíčkově Brodě ZZO podle NZŘ.

Ve cvičení chceme pokračovat, hlavně chci přidat pachové práce, protože nos má Bigi opravdu výborný - takový šunkový salámek cítí na dně tašky na hodně velkou vzdálenost :-)


Kurz základní poslušnosti byl zakončený závody -Bigi 3. místo
Kurz základní poslušnosti byl zakončený závody -Bigi 3. místo

Bigi si také vyzkoušela coursing. Velice jí to bavilo, rychlá je, ale......na honění střapce si vzpomněla vždy, když v lese narazila na zajíce, takže jsme s coursingem raději přestali.


Dogdancingu si myslím, že se věnovat nebudeme, ale nějaké cviky Bigi umí :-) proplétat se mezi nohama, jít s packama na mých nohách, zamávat, lehnout na bok = dělat hají , na povel si před večeří přinese svou misku..... a určitě ještě další blbinky nacvičíme :-)