Den po dni
Sem vložte podnadpis


Kalendář od narození po odchod do nových domovů - klik na tento odkaz:

https://www.rr.sk/modules.php?name=Breeders_diary&newlang=slovak&vybrany_jazyk=czech&ukaz=sf70531312b4hd


13. den - Tak Cibetka dnes trhla rekord. Celý den jsem ji hlídala a přistrkovala k největšímu cecíku a večer při vážení se ukázalo, že přibrala 91 g. Takže všichni kromě Cvičky už ztrojnásobili svou porodní váhu.

Večer jsme prvně  ostřihali drápky.

Ale to hlavní: Celofán, Citrus a Citadela už koukají na svět :-)


12.den - chůze je zase o chlup lepší, Celer a Celofán už skoro koukají. To jsou ty pozitivní zprávy, negativní je ta, že Cibetka dnes vůbec nepřibrala. Ostatní z Bigi vytáhli přes půl litru a na malou Cibetku asi už nezbylo. Tak jsme udělali umělé mlíčko a zkusili dát pít z flaštičky. Cibetka pila, tak budeme takhle pokračovat každé 2 až 3 hodiny a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.


11. den - už je to tady !!! o první krůčky se pokusil Cvoček, Cibetka a Cvička, polovina štěňat má už v očích malou mezírku. 


10. den - Bigi musí mít v cecíkách smetanu ke šlehání, jinak to není možné. 5 štěňat už ztrojnásobilo svou porodní váhu, Celofán se přehoupl přes 1 kilo. Udělala se skupinka drobnějších - tj. cca 650 g Celer, Cvoček, Cibetka, Cvička a skupinka obříků, kde je kapitán Celofán a členové jsou Citrus, Citadela a Cyra.


9. den - Tak už všichni mají dvojnásobek své porodní váhy, ale je jasné, že zítra už budou tací, co budou mít trojnásobek :-) 


8. den - Cvička si na svůj dvojnásobek porodní váhy bude muset počkat do zítřka. Včera to štěnda asi s tím sáním trochu přehnala, a tak si dneska všichni kromě Cvočka dali trochu "voraz".

Ale stalo se něco vtipného: v noci nás probudil zvláštní zvuk, takové vrtění - a to Bigi si ze štěněčího přístřešku udělala hamaku :-) Ještěže jsou ty svorky a deka tak pevné.... No raději jsme deku odstranili :-)


7. den - Kromě Cvičky, která ještě několik gramů chybí, všichni překročili dvojnásobek své porodní váhy. Celofánův dnešní sací výkon je neskutečný - 120 g, ale pili dnes všichni moc hezky. Z mámy vysáli 581 g :-) Bigi je pořád hladová, denně spořádá 1,5 kg masa.

A jedno video, jak při pití štěnda krásně vrtí ocásky :-)


6. den - štěnda začínají strakatět. Objevují se první flíčky, dělají se tmavé čárky nad drápky, ztmavly polštářky na tlapkách, žloutnou tvářičky :-)


5. den - dnes štěňata trošku polevila v pití (naopak výrazně přidal malý Cvoček :-) ) Kromě toho, že pijí, spí, občas zakňučí, tak novinka je ta, že pomalu začínají vylézat flíčky :-)


4. den - štěňata krásně pijí, dnes z Bigi vytáhli přes půl litru, takže se jim podařilo společnými silami hezky rozpít zlobivý cecík. Bigušku jen trochu trápí hormony, je taková chvílemi zmatená - hodně dýchá, hrabe, chce jít ven, hned zas dovnitř, ale to se tak do týdne upraví. Jinak je vzorná, kojí, ošetřuje miminka.


3. den - Bigi má hodně mléka a  tak ji dnes trochu potrápil největší spodní cecík, který byl strašně nalitý a štěňátka ještě tolik nevypijí, tak začal tvrdnout. Takže jsme s Honzou masírovali a přikládali jsme největší žrouty a už je to určitě lepší. Tak snad to Celofán a Citadela rozpijí :-) 

Všem štěňátkům odpadl pupečníkový pahýlek.


2. den - miminka spinkají, papají a už i žlutě kakají :-) Bigi je vzorná, trpělivě kojí, uklízí po nich a venku jen čůrne a utíká zpátky k dětem. 

Dnes jsme prvně vážili: nejvíc přibral podle předpokladů Celofán a Cyra, krásně se snaží malý Cvoček a budeme muset hlídat Cvičku, která je 3 g z porodní váhy ubrala.


2. října 2019 - 1. den  - 61. den březosti - ráno teplota klesla pod 37 stupňů a v poledne byla už jen 35,9 st. Bylo tedy jasné, že už je to tady. Od 14 hod. začala Bigi na zahradě i doma hrabat, od 18 hod. přidala rychlé dýchání a potřebu častého venčení. Od půlnoci už fuňěla jak sentinel a chvilku před půl druhou ranní začala tlačit a přes v 1.30 přišel na svět první drobný - 220 g -klouček. Potom hodinu intenzivně tlačila, už jsme začali mít strach, jestli je všechno v pořádku, když ve 2.27 porodila kloučka obříka - 339 g. Potom následovala hodně váhově vyrovnaná štěňátka - holčička 246 g, klouček 254 g, holčičky 297 a 277 g, klouček 269 g a už to vypadalo, že je konec, ale Bigi pořád chvílemi tlačila, až po 3 hodinách, v 8.15 přišla na svět poslední holčička 278 g.

Bigi to krásně zvládla, i když to byl pro ni asi nejnáročnější porod - oproti dvěma předchozím trval hodně dlouho.e svůj text...