Vrh "A"


Od soboty 10. 12. 2016  jsou štěňátka  na světě -

 2 kluci a 3 holčičky :-)


61. den - Přes noc se nic nedělo, ale teď k ránu jsme byli často venčit a hlavně  Bigi na zahradě i doma v pelíšku začala intenzivně hrabat. Ale hlad má pořád a veselá je taky. :-)

Odpoledne nastal zlom - Bigi poprvé odmítla jídlo (14.30), následně praskla vod (16.30). Od té doby je klid. Čekáme. V 19.30 začaly být viditelné stahy, po osmé hodině začala tlačit v  20,15 se narodil první klouček. Než jsem se vzpamatovala, už byl na světě druhý (ve 20,20). Pak v 20,38 následovala první holčička. Potom už se intervaly prodlužovaly - 21.55 druhá a v 22.40 třetí holčička.

60. den - K ránu to vypadalo, že už. Pak se ale všechno uklidnilo a dostalo do normálu. Teplota ráno 37,0 st. a nechutenství se rozhodně nekonalo.

V poledne klesla teplota na rovných 36 st. - tak je jasné, že tohle už planý poplach není :-)

Planý poplach to sice asi nebyl, ale nic dalšího se neděje. Celou noc až na několik venčení jsme prospali.

59. den - dnešní ranní teplota 37,4 st. a chuť k jídlu stále veliká. Jediná novinka v chování byla ta, že v noci mohutně hrabala ve svém pelíšku - takže nějaké mateřské pudy se začívají projevovat.

Něco mi napovídalo, že mám změřit Bigině teplotu mimo 12 hodinový interval - a ejhle ve 12 hodin klesla teplota na 36,6 st., tak uvidíme, jestli to byl nějaký výkyv a nebo se začíná schylovat k porodu. Každopádně svou polední dávku krmení Bigi zblajzla s velikou chutí.

Večer byla teplota 37,0 st., a chuť k jídlu také. S napětím jsem očekávala  jaká bude noc. Nejprve všechno probíhalo normálně, ale kolem 4. hodiny se Bigi rozhodla, že vyzkouší mou připravenost. Začala kňourat, zrychleně dýchala a hrabala, ale nakonec prý bude lepší, když se  bude moct pořádně vyspat.

58. den - začínáme 2x denně měřit teplotu - teplota zdravého psa je mezi 37 až 39 stupni. Před porodem (12 -24 hod.) klesne teplota pod 37 stupňů. To je jasné znamení, že se porod blíží. Další znamení je, že fena přestává mít chuť k jídlu. Ani jedno se dnes u nás ještě neobjevilo - teplota ráno 37,3 a večer 37,1  st. a miska vylízaná do posledního místečka.

28. listopadu - 49. den březosti. Ještě minulý týden Bigi vypadala, že se jenom trochu víc najedla, ale teď během 2 dnů břicho viditelně narostlo a zvětšily se cecíky. A hlavně dnes jsem poprvé ucítila pohyby štěnátek a občas je i vidět, jak se bříško zavlní.  Nastal tedy čas na seznámení s porodní bednou, kterou pro ni vlastnoručně vyrobil páníček.


4. listopadu - 25. den březosti jsme byli na veterině, kde paní doktorka udělala sono a viděla tam 5 bublinek + mám ještě počítat s 2 schovanými navíc :-) tak uvidíme, kolik toho nakonec bude, ale hlavní je, že je Bigi BŘEZÍ !!!


10. října - 13. den hárání proběhlo krytí - Bigi nakryl Flíček -allis Gregor Prosmycký dvůr- byla to oboustranná láska na první pohled, chviličku spolu běhali, očuchávali a najednou to bylo - spojení 12 minut.


10. října - 13. den hárání - druhý odběr krve - progesteron se vyhoupl na 7,2 ng/ml - jedeme na krytí

6. října - 9. den hárání - první odběr krve - progesteron zatím jen 1,5 ng/ml


28. září 2016 - na Den české státnosti :-) - začala Bigi hárat


konec září 2016 - máme vystavený krycí list - pes č. 1 Gregor Prosmycký dvůr https://strakaci.cz/scripts/admin/jedinci_zobraz.php?id=9223&typ_psa=pes&archiv=ne


začátek září 2016 - jsme ve fázi vybírání vhodných krycích psů, několik favoritů máme, uvidíme, které nám schválí poradkyně chovu.


červen 2016 - Bigi úspěšně prošla bonitací, výstavou i zdravotním vyšetřením kyčlí, patel a loktů - tudíž splnila všechny podmínky uchovnění .